Ułatwienia dostępu

„Organizacja w synergii – rozwój i wsparcie w sercu Wzgórz”

Z przyjemnością informujemy o nowym projekcie Stowarzyszenia Wzgórza Dalkowskie „Organizacja w synergii – rozwój i wsparcie w sercu Wzgórz”, skierowanym do organizacji społecznych/obywatelskich działających na obszarze Wzgórz Dalkowskich.

Projekt realizowany w okresie 01.07.2024 – 31.07.2026 w ramach rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

⚠️Udział w projekcie jest bezpłatny ⚠️

Głównym celem zadania pn. “Organizacja w synergii – rozwój i wsparcie w sercu Wzgórz” jest wzmocnienie kompetencji organizacji obywatelskich poprzez zastosowanie innowacyjnych narzędzi do rozwoju zarządzania i poprawy samoorganizacji społecznej. Zadanie będzie polegało na analizie potencjału i zasobów organizacji w kontekście skuteczności i przejrzystości jej działań z wykorzystaniem m.in. innowacyjnego narzędzia jakim jest badanie FRIS. W efekcie przeprowadzonej analizy opracowane zostaną indywidualne projekty rozwojowe i strategie działania dla każdej biorącej udział w projekcie organizacji, w perspektywie krótko (do roku) i długookresowej (3-5 lat).

Powyższe cele pragniemy zrealizować poprzez kompleksowy program wsparcia obejmujący:

1) Badanie potencjału poszczególnych organizacji

W celu przeprowadzenia analizy wewnętrznej i efektywności struktury organizacyjnej wykorzystane zostanie m.in. innowacyjne badanie FRIS, które bada potencjał i najskuteczniejsze strategie działania kluczowych osób, tworzących daną organizację. Narzędzie to, wykorzystuje się w diagnozie stylu myślenia i działania poszczególnych osób, aby dobierać im zadania i miejsce w strukturze, zgodnie z ich naturalnymi predyspozycjami. Efektem takiego podejścia jest zwiększenie osobistego zaangażowania w realizację zadań, podniesienie efektywności i skuteczności struktury organizacji. Ponadto, obserwuje się, że właściwie dobrany rodzaj zadań skutkuje większym zadowoleniem, a w konsekwencji znacząco obniża ryzyko wypalenia zawodowego, szczególnie u osób zajmujących się działalnością społeczną i wolontariacką.

2) Realizacja Indywidualnych Projektów Rozwoju dla beneficjentów

W pierwszym etapie, realizowany będzie cykl szkoleń i warsztatów, z których może skorzystać max. do 2 osób z każdej organizacji. Cykl szkoleń obejmuje 6 kluczowych zakresów tematycznych. Jeden dzień szkoleniowy trwać będzie 8 godz. zegarowych. Zakłada się przeprowadzenie dwóch edycji cyklu szkoleniowego, składającego się z 6-ciu poniższych tematów:

1️⃣ Zarządzanie strategiczne i operacyjne w organizacjach pozarządowych,

2️⃣ Budowanie i zarządzanie zespołem,

3️⃣ Zarządzanie projektami – ze szczególnym uwzględnieniem projektów społecznych i organizacyjnych,

4️⃣ Budowanie elastycznych struktur organizacyjnych, z uwzględnieniem wolontariatu,

5️⃣ Zarzadzanie finansami w organizacjach obywatelskich,

6️⃣ Realizacji strategii przejrzystości i otwartości w działaniach społecznych.

W drugim etapie, zaplanowano działania mające wpływ na kształtowanie właściwych postaw u osób kluczowych z punktu widzenia rozwoju organizacji beneficjenta. W zależności od indywidualnych potrzeb, danej organizacja może skorzystać z indywidualnych i/lub grupowych konsultacji/coachingu w następujących obszarach:

• Postawa społecznika w organizacji obywatelskiej – czym się charakteryzuje i czy ma wpływ na skuteczność działań?

• Bariery psychologiczne po Covid-19 – odbudowywanie relacji w społeczeństwie.

• Bariery w komunikacji – jak rozwiązywać konflikty?

• Zapobieganie wypaleniu zawodowemu.

Każda z organizacji będzie mogła skorzystać z jednej konsultacji grupowej dla max 5 osób z danej organizacji i 6 godz. indywidualnych konsultacji/coachingu w czterech powyżej opisanych obszarach.

3) Ewaluacja

Ocena skuteczności w obszarze podjętych działań – zostanie przygotowany Indywidualny Raport Końcowy dla każdej z organizacji objętej Indywidualnym Programem Rozwoju.

Konferencja „Dobre Praktyki w organizacjach obywatelskich” podsumowująca efekty działań w obszarze wzmacniania kompetencji organizacyjnych beneficjentów.

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w projekcie, prosimy o pobranie formularza ze strony 👇

https://lgd.wzgorzadalkowskie.pl/category/nowefio-2021-2030

i przesłanie go na adres email 👇 biuro@lgd.wzgorzadalkowskie.pl lub edyta@wzgorzadalkowskie.pl

Na wszelkie można kierować mailowo lub telefonicznie pod numeremami telefonu: 68 388 84 31 lub 605 525 108.

Każda organizacja może wytypować max. 5 osób do udziału w projekcie!

Cieszymy się na możliwość współpracy i serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.

#wzgórzadalkowskie#akademialiderów#AkademiaNGO#NGO#KGW#liderzy#działamy#razem#szkolenie#wrsztaty#rozwójosobisty#komunikacja#projekty#promocjawzgórz