XII Hubertus w Jakubowie – Wzgórza Dalkowskie

W dniach 6-7 PAŹDZIERNIKA 2018r. odbyła się dwunasta edycja Hubertusa w Jakubowie.
Ciekawy i różnorodny program wydarzenia promującego Wzgórza Dalkowskie oraz wyjątkowo sprzyjająca pogoda, przyciągnęły do Jakubowa bardzo liczną publiczność.
W pierwszym dniu odbyły się Towarzyskie zawody w skokach przez przeszkody. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach. Zwycięzcą klasy mini LL została Maja Dziatkowiak, klasy LL oraz L– Roksana Bezulska. Rywalizację „Potęga skoków” wygrała również Roksana Bezulska na koniu Jantar. Puchar w Towarzyskich zawodach w powożeniu zaprzęgami wywalczyli: Amanda Andrys, Sebastian Urbańczak, Amelia Jęśkowiak, Łukasz Strzelczyk oraz Dominika Rimke.

Oprócz zawodów konnych, w sobotę odbyła się również parada motocykli, która o 15.00 wyruszyła z Jakubowa w stronę Nielubi i Kurowic. Wieczór uczestnicy spędzili przy dobrej muzyce. O 17.00 rozpoczął się koncert Grupy MADE z Głogowa, a po nim do późnych godzin nocnych publiczność bawił znany i lubiany w regionie DJ Mateusz Żyta.

W niedzielę 7 października nastąpiło oficjalne otwarcie, którego dokonał Wójt Gminy Radwanice – Pan Paweł Piwko oraz Prezes Stowarzyszenia „Koń i Człowiek” – Pan Paweł Chrobak.

Swoją obecnością wydarzenie uświetnili m.in. Posłanki Ewa Drozd i Ewa Szymańska, Starostowie Powiatu Polkowickiego – Marek Tramś oraz Kamil Ciupak, Starostaa Powiatu Głogowskiego – Jarosław Dudkowiak, Tadeusz Walkowiak – Prezes Zarządu Stowarzyszenia “Wzgórza Dalkowskie”, a także wójtowie okolicznych gmin, przedstawiciele instytucji, sponsorów i partnerów.

Drugi dzień zawodów rozpoczęły konkurencje western i rodeo. W slalomie między beczkami zwyciężył Damian Ślufarski, natomiast w slalomie między tyczkami najszybszym zawodnikiem okazał się Bartosz Rolla na koniu Miodek. W tegorocznym wyścigu o butelkę whiskey wygrał Bartosz Janusz.

Na zakończenie zawodów tradycyjnie odbyła się Gonitwa za lisem, a zdobywcą „lisa” została Paulina Pik. W przyszłym roku, na kolejnym Hubertusie, to właśnie ona będzie lisem uciekającym przed nagonką.

XII Hubertus zakończył koncert Grupy MADE. Dużą atrakcją był park rozrywki, można było także skorzystać z przelotów helikopterem oraz podziwiać pokazy motolotniarskie. Wszyscy uczestnicy oraz goście mogli skorzystać z licznych stoisk handlowych i gastronomicznych, a także kawiarenki z przepysznym ciastem oraz pierogami przygotowanej przez Stowarzyszenie „Koń i Człowiek”.

Łącznie w zawodach wzięło udział ponad 60 zawodników z trzech województw: dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Na wszystkich zwycięzców po przeprowadzonych konkurencjach czekały puchary, nagrody rzeczowe oraz medale. Dodatkowo, każdy zawodnik otrzymał pamiątkowe flo.