Dzień Młodzieży na Wzgórzach – Wzgórza Dalkowskie

Dzień Młodzieży na Wzgórzach

W niedzielę, 22 lipca br. w Gminie Gaworzyce położonej na terenie obszaru Wzgórz Dalkowskich odbył się I Dzień Młodzieży połączony z Piknikiem Rodzinnym. To było pierwsze spotkanie dla młodzieży z całego regionu organizowane w Gaworzycach i współfinansowane między innymi ze środków Stowarzyszenia Wzgórza Dalkowskie z Programu PROW na lata 2014 – 2020 oraz innych partnerów lokalnych.

Dzień Młodzieży w Gaworzycach nawiązywał do celów Światowych Dni Młodzieży, które dążą do ukierunkowania młodych ludzi na bardzo konkretne zadania życiowe. Poprzez lokalny Dzień Młodzieży organizatorzy, partnerzy lokalni jak również sami uczestnicy dążyli do głoszenia orędzia Ojca Świętego, w którym papież akcentuje najważniejsze sprawy, jakie stoją w tym momencie przed młodymi.

To spotkanie pozwoliło młodym poznać innych ludzi, wymienić się doświadczeniami, poznać wzajemne talenty i zintegrować się regionalnie.
Wśród licznych atrakcji Dnia Młodzieży zorganizowanego w Gaworzycach znalazły się m.in. zajęcia i warsztaty edukacyjno-ekologiczne, wystawa zabytkowych pojazdów, rozgrywki sportowe, występy lokalnych artystów pokazy taneczne, przejażdżki konne, wioska indiańska, turniej strzelecki, militarny tor przeszkód i pokazy broni palnej przygotowane przez Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów, wystawa autorstwa P. Stanisława Marka, nawiązująca do 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, a także stoisko policyjne, gdzie można było poznać od podstaw pracę policjanta.

W programie było również spotkanie z Jakubem Bartczakiem, polskim księdzem i raperem, który był Ambasadorem Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.
Pominąć nie można Gminnej Biblioteki Publicznej, która oprócz wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych zorganizowała kiermasz książek.

Czymś nowym, a zarazem cieszącym się ogromnym zainteresowaniem była wystawa pojazdów z czasów PRL-u i nie tylko. Wśród nich znalazło się kilka fiatów 126p, była syrenka, fiat w postaci auta milicyjnego, a także motocykle, komarki i wiele innych ciekawych i już zapomnianych pojazdów.
Gwiazdą wieczoru była znana piosenkarka, Gosia Andrzejewicz.